10. června 2013 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Článek ze zasedání KPDM ÚK 31.5. – 2.6. 2013 · Categories: Ze zasedání

 

Ve dnech 31. května až 2. června proběhlo zasedání Krajského parlamentu dětí a mládeže Ústeckého kraje. V pátek jsme se všichni sešli v zasedací místnosti DDM v Ústí nad Labem. Celkem nás bylo 10 zástupců, celkem ze tří měst (Ústí nad Labem, Děčín a Most).

Na začátek jsme si pověděli pár organizačních záležitostí. Poté jsme se odebrali hrát seznamovací hry. Když jsme se všichni seznámili, tak jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna pracovala na statutu a druhá na plánu činnosti krajského parlamentu pro další období. Před večeří jsme si opět chvilinku zahráli hry, tentokrát energizer hry, a šli jíst.

Druhý den ráno jsme zahájili workshop na téma medializace. Poté jsme se opět rozdělili na tytéž skupiny jako předchozí den a aktivity jsme si ve skupinách vyměnily. Po obědě jsme schválili statut i plán činnosti a potom jsme měli taneční workshop, kde jsme se učili waltz.

Druhý den nás překvapilo vedení tím, že vypsali výjimku statutu a konali se volby do Vedení Krajského parlamentu dětí a mládeže Ústeckého kraje na příští školní rok. Hejtmanem se stal Petr Dvořák, 1. náměstkem hejtmana se stal Lukáš Holub a 2. náměstkyní hejtmana se stala Daniela Rudovská.