08. března 2014 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sára Kroščenová o únorovém zasedání delegátů KPDM ÚK · Categories: Aktuálně z parlamentu, Nezařazené, Ze zasedání

Ve dnech 21. – 23. 2. 2014 proběhlo v Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem zasedání Krajského parlamentu dětí a mládeže Ústeckého kraje (KPDM ÚK). Když jsme se kolem 16. hodiny dostavili do DDM Ústí nad Labem všechny jsme pozdravili a uklidili si věci do klubovny a šli jsme do zasedací místnosti celého zasedání, kde nám byl sdělen program a průběh vícedenního zasedání KPDM ÚK a organizační věci týkajících se spaní a stravy. Poté jsme měli osobní volno a dále jsme jeli podle programu tohoto zasedání. Po splnění úkolů jsme si zahráli energizer hry.

Druhý den jsme začali ranní rozcvičkou a snídaní. Po snídani jsme měli každý čas se zlidštit a připravit se na průběh celého dne. V tento den jsme se všichni zúčastnili workshopů o správné tvorbě prezentace, výstupech ze zasedání a ideálním zasedání parlamentu, čekal nás volný program a “výlet“ do města. Po tomto “výletě“ jsme pokračovali v programu. Pak nastala simulační hra, ve které jsme se pokoušeli správně komunikovat se zástupci státní správy (hejtmanem města, primátorem a ředitelem školy), které ztvárnili Martin Votroubek, Nikola Jakůbková a Tomáš Kochlöffel. Po ní už následoval všemi očekávaný večerní program, který se nám všem líbil. Pozorovali jsme soutěž missáka a missky zasedání KPDM ÚK, shlédli jsme mnoho zábavných čísel a zasmály se několika vtipům. Nemohla chybět ani parlamenťácký taneček. Pak jsme nezapomněli popřát jedné z našich delegátek k narozeninám.

Poslední den, tedy den odjezdu, jsme začali stejně jako předchozí den. Tento den jsme prošli poslední várkou workshopů (výše zmiňovaných), které jsme po skupinkách navštěvovali, jelikož dané workshopy probíhaly paralelně ve stejný čas. Pak už jen organizační věci jako zkontrolování používaných místností a zhodnocení celého zasedání. Pak už jsme se všichni rozešli domů, na nádraží a tak podobně.Toto zasedání jsme si všichni užili a jistě se těšíme všichni na další vícedenní zasedání KPDM ÚK, které by se mělo konat v dubnu. Přesné datum bude ještě upřesněno vedením KPDM ÚK v závislosti na výsledcích dotazníkového šetření na e-learningu KPDM ÚK.

Sára Kroščenová