21. dubna 2014 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hry, problematika a vlastní stát? Nejen to na dubnovém zasedání delegátů KPDM ÚK! · Categories: Ze zasedání

O velikonoční prázdniny (17. – 19. 4. 2014) jsem s ostatními delegáty Mosteckého parlamentu mládeže jel do Ústí nad Labem na vícedenní zasedání KPDM ÚK.

Po příjezdu jsme se seznámili s ostatními delegáty KPDM ÚK z jiných městských parlamentů a program mohl začít. Na začátku jsme byli seznámeni se simulační hrou Diskusion a programem zasedání. Na základě občanek, které byli součástí Diskusionu, jsme se představili. Hned od začátku byla zábava. Dalším bodem programu bylo představení KPDM ÚK a jednotlivých městských parlamentů. Před večerním programem jsme měli workshop od Tomáše Kochlöffela. Tématem byla SebeRevolta. Poté začal již zmíněný večerní program pod vedením Nikoli Jakůbkové. Delegáti byli vylosováni do čtyř týmů. Každý tým měl svého kouče. Já sám jsem se stal právě jedním z nich. Náš tým byl brán za tým outsiderů. Hned v první disciplíně jsme však ukázali, že jsme dobří. Večerní program byl přerušen do dalšího večera a náš tým byl ve vedení. Poté jsme už v klubovně měli svůj volný program.

Další den, tedy pátek, začal rozcvičkou. Po snídani jsme řešili problematiku jednotlivých měst v Ústeckém kraji. Dále jsme řešili propagaci KPDM ÚK a připravovali video. Po obědě jsme vyrazili ven do města. Předsedové jednotlivých městských parlamentů měli schůzku o trochu dříve. Tam řešili problémy ohledně komunikace a takových těch pro nás ne moc viditelných věcí. Dalšími body programu byli diskuse. Každý městský parlament si měl vybrat své téma (problém jejich města) a připravit si na něj nějaké akce. Tyto akce jsme poté prezentovali všem delegátům. Na konci tohoto dne opět pokračoval večerním programem. Po skončení programu byli vyhlášeni vítězové. I přes všechny „útoky“, „nadržování“ apod. se stal vítězem právě náš tým. 😀 Na konci tohoto večera mi nebylo moc dobře a tak jsem si šel lehnout. I přes to byla v DDM velká zábava!

Další den jsme hlasovali o změnách ve statutu KPDM ÚK. Bylo to jedno z těch nejhorších témat, ale docela rychle jsme ho zvládli. Po úklidu DDM zasedání skončilo a my jeli domů.

Těším se na další zasedání KPDM ÚK a doufám, že se opět sejdeme v takovém kolektivu.

Nezapomeňte shlédnout i fotky ze zasedání! 🙂