17. prosince 2014 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 2. náměstkyně hejtmana KPDM ÚK o uplynulém vánočním zasedání! · Categories: Aktuálně z parlamentu, Ze zasedání

Od 12. do 14. 12. 2014 se konalo druhé vícedenní zasedání KPDM ÚK v tomto školím roce. Devět delegátů se sešlo v pátek v DDM Ústí nad Labem, kde pro ně připravilo vedení KPDM ÚK zasedání ve vánočním stylu.

Zasedání začalo v 17:00 v naší zasedací místnosti v DDM Ústí nad Labem, kde zasedání zahájil hejtman KPDM ÚK, IMG_1093Martin Votroubek. Prvním bodem programu byly organizační záležitosti. Zvolili jsme zapisovatele, kterým se stal Filip Jahodář, vyslechli si a odsouhlasili program zasedání, navzájem se představili ostatním delegátům, a losovali si jedno jméno z delegátů na hru secret Santa. Po tom, co jsme si v klubovně vybalili naše věci, nás čekal workshop Filipa Jahodáře o komunikaci, který se nám do života určitě bude hodit. Šlo o workshop o komunikaci, konkrétně o dojednání schůzky. Když už bylo zasedání chvilku před Vánocemi, tak jsme si v zasedací místnosti ozdobili stromeček. Stromeček byl sice umělý, ale díky ozdobám, které nám přinesla Verča, nám to tak ani nepřišlo, protože jsme ho fakt krásně nazdobili. 😀 Po chvilce volna jsme měli večerní program s názvem „Máme rádi parlamenty!“, rozdělili jsme se do dvou skupin, vybrali si název skupiny, kapitána a soutěžili v 6 disciplínách, které obsahovali třeba pantomimu, „hádej kdo jsem“, kreslení, parlamenťácký A-Z kvíz nebo všeobecné znalosti parlamentu, prostě všechny disciplíny souviseli s parlamenty. Vyhrála skupina ráček poustevníček. 😀 Dostali jsme čas sami na sebe a pak jsme šli spát.

IMG_1118V sobotu ráno nás čekal nepříjemný budíček, ale naštěstí jsme vynechali rozcvičku a rovnou šli po hygieně na snídani, po které jsme si museli sbalit všechny věci a přestěhovat do jiné místnosti, protože se v DDM Ústí nad Labem konala akce. Šli jsme do učebny informatiky, kde jsme schvalovali první část statutu KPDM ÚK. Po schválení první části statutu KPDM ÚK jsme si dali oběd a vyrazili na procházku. Nejdříve jsme šli do letního kina, kde jsme si zahráli energizer hru ninja a pak do města, kde jsme měli hodinu a půl rozchod, na to abychom si obešli Vánoční trhy, sehnali dárek pro svého kamaráda do hry secret Santa nebo si prohlédli krásně vyzdobené centrum Ústí nad Labem. Vrátili jsme se do DDM a šli opět schvalovat statut KPDM ÚK, tentokrát druhou část, kterou jsme schválili a poté jsme si prohlédli novou prezentaci KPDM ÚK, kterou jsme po pár úpravách také schválili. Zatím co Lucka se Štěpánkou vařili večeři, ostatní delegáti dostali volno na počítačích a poté čas zabalit své dárky, které jsme po večeři odevzdali hejtmanovi KPDM ÚK, který je schoval pod stromeček. Následoval workshop Hany Štípkové, která si připravila jógu. Delegáti se na workshopu protáhli a zrelaxovali. Poté jsme se sešli v zasedačce, kde už hráli koledy, promítaly se naše fotky z tohoto zasedání a bylo připravené občerstvení. Posadili jsme se okolo stromečku, pod kterým byly dárečky od secret Santů. J  Rozdali jsme si dárky, užili si trochu vánoční atmosféry a šli si zahrát energizer a teambuildingové hry. Při hrách jsme museli projevit své schopnosti spolupráce, ukázat svůj smysl pro humor a v jedné i soutěživost. U her jsme se pobavili, vydováděli a trochu i unavili. Potom si pro nás hejtman vymyslel ještě menší hru, protože nám pod stromeček dal ještě čokolády jako extra dárek, místnost zamknul, klíč schoval a pro jejich nalezení nám dal jen nápovědu. Trochu jsme museli popřemýšlet, ale zvládli jsme to. 😀 Po náročném dnu jsme se už jen šli vysprchovat, a pak už konečně spát.

V neděli jsme si ke snídani udělali palačinky a toasty, sbalili jsme si věci a šli do počítačové učebny, kde jsme dostali práci. Kolem 12h jsme šli na oběd, po kterém jsme zhodnotili celé zasedání a debatovali o tom příštím. Po celém víkendu už nám nezbývalo nic jiného, než se rozloučit a vyrazit zpátky do svých měst.

I když nás na zasedání bylo tentokrát méně než obvykle, delegáty zasedání bavilo. Věřím, že se se všemi zúčastněnými delegáty uvidíme i na dalším zasedání a že si i s ostatními užijeme spoustu zábavy, ale zároveň se i dozvíme spoustu nových věcí z workshopů jako tento víkend. Zasedání v menším počtu delegátů bylo klidné a zábavné, takže se všichni těšíme na to další.

Hana Štípková, ŽPML

Fotogalerii celého zasedání si můžete prohlédnout zde!