logo_kpdmPočátky KPDM ÚK se odhadují na rok 2000, kdy proběhlo první zasedání tohoto parlamentu. Na tomto zasedání byl odhlasován název Krajský parlament dětí a mládeže, bylo odhlasováno původní logo KPDM ÚK, které vzniklo ze soutěže určené pro děti a mládež z kteréhokoliv města v Ústeckém kraji. Bylo také zvoleno historicky první vedení KPDM ÚK a byl sepsán a uveden v platnost volební a jednací řád KPDM ÚK.

Jak však čas plynul, mnoho věcí a zvyklostí se však přeměnilo. Kromě bezpočtu hejtmanů, náměstků, koordinátorů a delegátů KPDM ÚK se vystřídalo v zasedacích místnostech, které mnohokrát měnily svou adresu. Trvalo dlouhou dobu, než se ústředí KPDM ÚK přesunulo do Ústí nad Labem, Jakožto v krajském městě nalezl KPDM ÚK útočiště v Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem, kde již mnoho let zasedá a kde má výborné vztahy jak se stávajícím koordinátorem KPDM ÚK, Jaroslavem Černým, tak i s vedením DDM Ústí nad Labem.

Změnami prošly i nejdůležitější dokumenty a podklady KPDM ÚK. Z volebního a jednacího řádu byl vytvořen sjednocený statut KPDM ÚK, který můžete naleznout v rubrice KE STAŽENÍ. Kromě tohoto dokumentu prošlo výraznou změnou i logo KPDM ÚK. Od inspirace dětských kreslených barev jsme přešli k symbolům a základním barvám Ústeckého kraje. Od nového loga se konec konců odvíjel i vývoj webových stránek, které můžeme spravovat již více než 2 roky díky doméně kpdmuk.cz, se kterou výrazně pomohli dvě důležité osoby, Tereza Sečanská, bývalá delegátka a náměstkyně hejtmana KPDM ÚK, a Tomáš Dundáček, přítel KPDM ÚK a odborník na IT.

logo KPDM ÚK s průhledným pozadím V MENšíM PROVEDENíNyní je již parlament v zaběhnutých kolejích a po obnovení zbylých městských parlamentů v Ústeckém kraji, které byly poznamenány parlamentní krizí v minulých letech, se pokusí o vyvinutí velkého projektu s názvem Jak a proč, aneb výuka na školách, kterou hodlá KPDM ÚK pořádat ve spolupráci s městskými parlamenty dětí a mládeže v Ústeckém kraji.